Bedum nipt door naar bekerfinale-1650

Onze thuisbasis De Meenschaar was 12 maart 2024 het toneel van de strijd om een finaleplaats voor de NOSBO beker (rating tot 1650). Dat werd een nek-aan-nek race tussen twee teams van vrijwel gelijkesterkte, Bedum en Sissa. In de reguliere vier partijen verloor Bedum aan het eerste, maar won aan het derde en vierde bord. Het tweede bord ging na een lange partij met wisselende kansen om half twaalf uiteindelijk toch nog verloren. Dus moest een extra ronde snelschaak (3 min + 2 sec/zet) de doorslag geven. Ook de extra ronde snelschaak ging lang gelijk op met het betere perspectief voor Sissa wegens de eerdere winst aan de hogere borden. Maar een bijzondere wending aan het vierde bord zette dat op zijn kop: een verloren stelling leverde in tijdnood alsnog remise door pat op, waarna Bedum vlak voor middernacht met 2½-1½ de verlenging en daarmee het ticket voor de bekerfinale in de zak kon steken.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *